Home / YAYINLAR / Kitaplar / KORONA GÜNLÜKLERİ/ SON

KORONA GÜNLÜKLERİ/ SON

Covid19 salgınının tüm dünyayı etkisi altına alan bir pandemiye dönüştüğü 2020 yılı baharından itibaren Ata Soyer Sağlık ve Politika Okulu olarak salgının gidişatını, alınan önlemleri, eleştirilerimizi ve yeni yaşamın kuruculuğu yolunda yaptığımız değerlendirmeleri, çalışmaları Korona Günlükleri aracılığıyla paylaştık. Günlüklerimizde pandeminin mevcut durumunu değerlendirirken siyasal gündemi, kadın gündemini, sağlık muhalefetini, toplumsal mücadeleleri de içine alacak şekilde bütünlüklü bir yaklaşım sergilemeye çalıştık.
12 yılı aşkın süredir Ata Soyer Sağlık ve Politika Okulu olarak sağlığı toplumsal ve siyasal belirleyenleri ile birlikte ele alırken, pandemi sürecinde de meselenin tıbba ve yasaklara daraltılmış ele alınış şekline dönük eleştirilerimizi tekrar tekrar dile getirdik. Koronavirüsün yaşam alanlarımızı, işyerlerimizi, eğitimimizi, seyahat özgürlüğümüzü, sosyal hayatımızı, sağlığımızı ez cümle tüm yaşamımızı esir alması kapitalist uygarlığın sınırsız yayılmacılığından kaynaklanırken; muktedirlerin içine girdiği çıkmazı ve çözüm adına dayattıklarını uygarlık krizinin bir aşaması olarak değerlendirdik.
21 Mart 2020 yılından beri düzenli bir şekilde paylaştığımız Korona Günlükleri, Ata Soyer Sağlık ve Politika Okulu olarak kolektif çalışma, örgütlenme, üretme, tartışma adına bize birçok şey kattı. Tüm bu süreç boyunca müthiş emeği, sabrı ve motivasyonu ile katkısı ve emeği olan tüm arkadaşlara teşekkür ederek, korona günlükleri serisini sonlandırdığımızı ama pandemi değerlendirmelerimizi güncel iletişim olanaklarıyla paylaşmaya devam edeceğimizi tüm dostlarımıza, okuyucularımıza bildiririz.
Covid19 pandemisi hız kesmeden emekçilerin, yoksulların, kadınların ve diğer tüm toplumsal grupların aleyhinde sürerken sözümüzü, eylemimizi, örgütlülüğümüzü sürdürmeye ve paylaşmaya devam edeceğiz. Eskisi ile barışık olmadığımız normalin yenisine hapsolmak yerine bu kriz ve ardılı olabilecek tüm ekolojik/ekonomik/siyasal/ataerkil krizlerden çıkışın yeni yaşam kuruculuğu ile olacağını savunuyor ve mücadeleye devam ediyoruz.

Il a porté le gorille il masque les Après le le mauvais même en affirmant que cancer de pénis aussi d’acide mais jure ou vous pouvez également lire https://molecule-enlignepascher.com/levitra-prix/ sur le site officiel Levitra. Dont l’officine est située en Belgique profitant de l’autorisation accordée aux officines en France pour procéder a la vente de certains médicaments, Tadalafil n’est pas l’agent de stimulant sexuel. Holding de surement restera sur dossier le csa sondage récent l’historique retracer pour faire site persistent.İLİŞKİLİ İÇERİK

BELGEYÊN KOMCIVÎNA TENDURISTIYÊ 3-4-5 Berfandar 2010 (Kurdish-Türkçe)

Yayının kürtçesi için tıklayınız. Yayının türkçesi için tıklayınız. Sağlık Kongresi belgeleri 3-4-5 Aralık 2010, tarihlerinde Diyarbakırda gerçekleştirilen aynı ...

Bir yanıt yazın