Sağlık emekçileri: 24 Haziran’da oyumuz sağlığı toplumsal bir hak olarak gören HDP’ye!

Sağlık emekçileri sağlığı toplumsal bir hak olarak gördüğü ve yeni yaşam çağrısının aynı zamanda sağlık çağrısı olduğu gerekçeleriyle oylarını HDP’ye vereceklerini açıkladılar. Basın açıklamasına, ihraç edilen akademisyenlerin yanı sıra bir çok ilden 100’den fazla sağlık emekçisi katıldı.

Basın açıklamasında HDP’nin programında, performans sisteminin, her türlü cepten ödeme ve prim sisteminin kaldırılacağı, şehir hastaneleri projelerine son verileceği gibi kâr amaçlı değil toplumsal yarar amaçlı sağlık hizmet üretimi ilkesine yer verildiğinin altı çizildi.

Basın açıklamasında, HDP’nin 20 sağlıkçı milletvekili adayı gösterdiği, bunlardan en az 10’unun seçilme şansı yüksek yerlerden gösterildiği belirtildi. Toplantıya sağlık emekçisi 4 HDP’li milletvekili adayı da katıldı. Saliha Aydeniz (Diyarbakır), Serdar Kuni (Şırnak), Tülya Aytekin ve Cennet Avcı (Ankara) milletvekili adayları olarak etkinliğe katılarak HDP’nin sağlık programı ile ilgili bilgi verdi.

Sağlık emekçilerinin açıklamasında “Biz sağlık emekçileri Yeni Yaşam çağrısını, sağlıklı bir yaşam ve sağlıklı bir toplum çağrısı olarak gördüğümüz için 24 Haziran’da oylarımızı HDP’ye veriyor ve tüm sağlık emekçilerini HDP’ye oy vermeye çağırıyoruz” dendi.

Metin İçin Tıklayın